WERA 5030112001. 1550 ESD Micro PH 1 x 80 mm, Kraftform Micro Cross-recess screwdriver
€7.31
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL21891
Manufacturer Nr.
5030112001
1550 ESD Micro PH 1 x 80 mm, Kraftform Micro Cross-recess screwdriver
Other versions
| item number | type of screw |
| WL21890 | PH0 |
| WL21889 | PH00 |
| WL21891 | PH1 |
Description
- Application: Phillips-Recess slotted head screws
- Blade: Round
- Finish: Nicromatt, Black Point Lace
- Handle: Kraftform Micro with roll-off protection and rotating cap, multi-component
- Output size: PH 1
- Blade diameter: 4 mm
Product details
| item number | WL21891 |
| model | 1550ESD-PH1/80-Micro |
| manufacturer | WERA |
| manufacturer item number | 05030112001 |
| dimensions (LxWxH) | 177 mm x 13 mm x 13 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 189 mm x 64 mm x 38 mm |
| scope of supply | PH 1x80 |
| order unit | piece |
| content unit | 1 piece |
| packaging mass | piece |
| VDE | no |
| ESD safe | yes |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| type of screw | PH1 |
| tool length | 177 mm |
| handle length | 97 mm |
| blade diameter | 4 mm |
| blade length | 80 mm |
| blade length in inches | 3.125 in |
| Manufacturer Nr. | 5030112001 |
|---|---|
| Manufacturer | Wera |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Wera
-
WERA 5073677001. Screwdriver set, 13 pieces Kraftform Micro 12 Electronics 1€69.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WERA 5004016001. Set of ratchets, 28 pieces 8100 SA 6 Zyklop Speed ratchet set€143.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-