CP 6422 B5-7016. Schutzkoffer Pro, 60x40x22,3 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€263.04
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
CP 6422 B5-7016
Manufacturer no.
CP 6422 B5-7016
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.CP 6422 B5-7016
Country of originGermany
ConditionNew
Article
CP 6422 B5-7016
Schutzkoffer Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€263.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
TB 4344 F1. Tool boxes Pro, 40x30x45 cm
€37.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP S 4422-2002. Schutzkoffer Pro Trolley, 45x40x22,3 cm
€159.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 22.3 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 52.4 x 32.4 x 20.4 cm |
| Lid+bottom depth | 4.8 + 15.6 cm |
| Stacking height | 22 cm |
| Weight | 5.59 kg |
| Volume | 36 liter |
| Lock | without lock |
| Number of handles | 1 handle |
| Handle design | 1 handle on long side |
| Loading | Padded inlay T |
| Material | PP |
| Certification | UN |
| Colour | anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | CP 6422 B5-7016 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 40 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










