CP G 6427 B4-7016. Schutzkoffer Pro, 60x40x27,8 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€307.88
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
CP G 6427 B4-7016
Manufacturer no.
CP G 6427 B4-7016
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.CP G 6427 B4-7016
Country of originGermany
ConditionNew
Article
CP G 6427 B4-7016
Schutzkoffer Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€307.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP 12416 B2-6003. Schutzkoffer Pro, 120x40x16,8 cm
€237.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP 4316-6003. Schutzkoffer Pro, 40x30x16,8 cm
€49.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 27.8 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 51.8 x 31.8 x 25.9 cm |
| Lid+bottom depth | 4.8 + 21.1 cm |
| Stacking height | 27.5 cm |
| Weight | 6.72 kg |
| Volume | 46 liter |
| Lock | without lock |
| Number of handles | 3 handles |
| Handle design | 1 handle on long side, 1 handle on each front side |
| Loading | Padded inlay |
| Material | PP |
| Colour | anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | CP G 6427 B4-7016 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 30 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










