CP S 4316 B3-7016. Schutzkoffer Pro, 40x30x16,8 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€90.14
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
CP S 4316 B3-7016
Manufacturer no.
CP S 4316 B3-7016
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.CP S 4316 B3-7016
Country of originGermany
ConditionNew
Article
CP S 4316 B3-7016
Schutzkoffer Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€90.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP S 6433 B5-2002. Schutzkoffer Pro Trolley, 60x40x33,3 cm
€372.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP S 12416 B1-6003. Schutzkoffer Pro, 120x40x16,8 cm
€240.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 16.8 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 34.8 x 22.9 x 15 cm |
| Lid+bottom depth | 3.9 + 11.1 cm |
| Stacking height | 16.5 cm |
| Weight | 2.58 kg |
| Volume | 12 liter |
| Lock | with 2 keyed alike locks |
| Number of handles | 1 handle |
| Handle design | 1 handle on long side |
| Loading | All-round padding with partitions |
| Material | PP |
| Certification | IP67, UN |
| Colour | anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | CP S 4316 B3-7016 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 90 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










