CP S 6433 B5-2002. Schutzkoffer Pro Trolley, 60x40x33,3 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€372.00
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
CP S 6433 B5-2002
Manufacturer no.
CP S 6433 B5-2002
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.CP S 6433 B5-2002
Country of originGermany
ConditionNew
Article
CP S 6433 B5-2002
Schutzkoffer Pro Trolley
Frequently Bought Together
-
This Item:
€372.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP S 4316 B4-7016. Schutzkoffer Pro, 40x30x16,8 cm
€85.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP S 12416 B2-6003. Schutzkoffer Pro, 120x40x16,8 cm
€241.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 33.3 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 51.6 x 31.6 x 28.4 cm |
| Design | with 2 castors and a telescopic handle |
| Lid+bottom depth | 4.8 + 23.5 cm |
| Stacking height | 33 cm |
| Weight | 7.76 kg |
| Volume | 50 liter |
| Lock | with 2 keyed alike locks |
| Number of handles | 3 handles |
| Handle design | 1 handle on long side, 1 handle on each front side |
| Loading | Padded inlay T |
| Material | PP |
| Certification | IP67, UN |
| Colour | vermilion similar RAL 2002 |
| Manufacturer Nr. | CP S 6433 B5-2002 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 25 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










