ED 43/75 HG 1G. Eurobehälter Koffer 1G, 40x30x9 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€29.95
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
ED 43/75 HG 1G
Manufacturer no.
ED 43/75 HG 1G
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.ED 43/75 HG 1G
Country of originGermany
ConditionNew
Article
ED 43/75 HG 1G
Eurobehälter Koffer 1G
Frequently Bought Together
-
This Item:
€29.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 64/17. Euro containers solid, 60x40x17 cm
€10.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 43/22 HG 2GL. Eurobehälter Koffer 2GL, 40x30x23,5 cm
€50.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 9 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 6.3 cm |
| Weight | 1.26 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches, Grab handle: traffic black similar RAL 9017 |
| Made up of | 1x ED 43/75 HG 1x E KG G |
| Note | New Design: handles with radius; base design smooth |
| Manufacturer Nr. | ED 43/75 HG 1G |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 270 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










