ED 64/12 HG 1G. Eurobehälter Koffer 1G, 60x40x13,5 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€36.75
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
ED 64/12 HG 1G
Manufacturer no.
ED 64/12 HG 1G
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.ED 64/12 HG 1G
Country of originGermany
ConditionNew
Article
ED 64/12 HG 1G
Eurobehälter Koffer 1G
Frequently Bought Together
-
This Item:
€36.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP 64/17 HG 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x18,5 cm
€99.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 64/42 HG 1G. Eurobehälter Koffer 1G, 60x40x43,5 cm
€47.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 13.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 10.7 cm |
| Weight | 2.16 kg |
| Capacity | 24 liter |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches, Grab handle: traffic black similar RAL 9017 |
| Made up of | 1x ED 64/12 HG 1x E KG G |
| Manufacturer Nr. | ED 64/12 HG 1G |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 85 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










