ED 86/42 HG 1G 2S. Eurobehälter Koffer mit Verschließsystem 1G, 80x60x43,5 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€163.21
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
ED 86/42 HG 1G 2S
Manufacturer no.
ED 86/42 HG 1G 2S
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.ED 86/42 HG 1G 2S
Country of originGermany
ConditionNew
Article
ED 86/42 HG 1G 2S
Eurobehälter Koffer mit Verschließsystem 1G
Frequently Bought Together
-
This Item:
€163.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
BBG 1208K SASC. Big boxes with SA/SC locking system
€370.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
BBG 1210R SASV. Big boxes with SA/SV locking system
€446.06Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 80 x 60 x 43.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 77 x 57 x 39.7 cm |
| Usable interior height in stack | 39.7 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles | closed |
| Volume | 172 liter |
| Weight | 8 kg |
| Material | PP |
| Lock | All locks are keyed alike |
| Production information | Production-related colour streaks unavoidable |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches, Grab handle: traffic black similar RAL 9017 |
| Manufacturer Nr. | ED 86/42 HG 1G 2S |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 10 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought









