EDP 43/32 HG 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x33,5 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€93.27
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EDP 43/32 HG 2G
Manufacturer no.
EDP 43/32 HG 2G
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EDP 43/32 HG 2G
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EDP 43/32 HG 2G
Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€93.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG GEF QLT 6432 HG. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
€139.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG GEF QLT 6412 HG. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
€82.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 41.1 x 32.8 x 33.6 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 29.7 cm |
| Foldable handle | 1 handle on each front side |
| Design | without lock |
| Handles | closed |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 30 liter |
| Weight | 2.64 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Grab handle: traffic black similar RAL 9017 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | EDP 43/32 HG 2G |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 60 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










