EG 43/32 HG HO. Eurobehälter geschlossen, 40x30x32 cm
AUER
Originalprodukt
Net price (excl. VAT)
€15.23
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Lieferbar
Schneller Versand
Artikel
EG 43/32 HG HO
Hersteller-Nr.
EG 43/32 HG HO
Persönliche Fachberatung
Neuware
Fachhändler seit 2009
Originalprodukt
Weltweiter Versand
Artikeldaten
Hersteller-Nr.EG 43/32 HG HO
UrsprungslandGermany
ZustandNew
Article
EG 43/32 HG HO
Eurobehälter geschlossen
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP S 86/52 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€143.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 86/22 HG. Euro containers solid, 80x60x22 cm
€27.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 32 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 31.5 cm |
| Usable interior height in stack | 29.3 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | closed |
| Handles long side | open |
| Comprising | 1x EG 43/32 HG |
| Volume | 30 liter |
| Weight | 1.59 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer Nr. | EG 43/32 HG HO |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 70 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










