EG GEF LT 4332 HG. Eurobehälter mit Längsteiler, 40x30x32 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€93.59
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EG GEF LT 4332 HG
Manufacturer no.
EG GEF LT 4332 HG
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EG GEF LT 4332 HG
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EG GEF LT 4332 HG
Eurobehälter mit Längsteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€93.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VL 43/12. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€10.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VS 64/17. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€15.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 32 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 31.5 cm |
| Usable interior height in stack | 29.3 cm |
| Stacking height | 30.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | closed |
| Handles long side | closed |
| Volume | 30 liter |
| Weight | 1.91 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Length divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF LT 4332 HG |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










