EG GEF QT 4312. Eurobehälter mit Querteiler, 40x30x12 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€52.76
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EG GEF QT 4312
Manufacturer no.
EG GEF QT 4312
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EG GEF QT 4312
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EG GEF QT 4312
Eurobehälter mit Querteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€52.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP 86/12 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€88.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VL 43/12 HG. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€10.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 12 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 11.5 cm |
| Usable interior height in stack | 9.3 cm |
| Stacking height | 10.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 10 liter |
| Weight | 975 g |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Cross divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF QT 4312 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










