EG GEF QT 4317. Eurobehälter mit Querteiler, 40x30x17 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€76.59
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EG GEF QT 4317
Manufacturer no.
EG GEF QT 4317
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EG GEF QT 4317
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EG GEF QT 4317
Eurobehälter mit Querteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€76.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG GEF QLT 4375. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
€71.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG GEF QT 6417 HG. Eurobehälter mit Querteiler, 60x40x17 cm
€86.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 17 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 16.5 cm |
| Usable interior height in stack | 14.3 cm |
| Stacking height | 15.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 15 liter |
| Weight | 1.21 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Cross divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF QT 4317 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










