EG SKS 43/27 HG. Sichtlagerkästen im Euroformat mit Acrylglas-Sichtklappe, 40x30x27 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€30.43
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EG SKS 43/27 HG
Manufacturer no.
EG SKS 43/27 HG
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EG SKS 43/27 HG
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EG SKS 43/27 HG
Sichtlagerkästen im Euroformat mit Acrylglas-Sichtklappe
Frequently Bought Together
-
This Item:
€30.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer SK S ES 64/27. Sichtlagerkästen im Euroformat SK ES
€32.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
RK 6109. Rack boxes and material flow boxes, 60x11,7x9 cm
€4.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 27 cm |
| Inner dimensions of compartment L x W x H | 37 x 27 x 26.5 cm |
| Open-fronted/access opening | Front |
| Viewing/access opening W x H | 20 x 13.4 cm |
| Weight | 1.42 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer Nr. | EG SKS 43/27 HG |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 80 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










