EG SKS 86/32 HG. Sichtlagerkästen im Euroformat mit Acrylglas-Sichtklappe, 80x60x32 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€59.14
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EG SKS 86/32 HG
Manufacturer no.
EG SKS 86/32 HG
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EG SKS 86/32 HG
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EG SKS 86/32 HG
Sichtlagerkästen im Euroformat mit Acrylglas-Sichtklappe
Frequently Bought Together
-
This Item:
€59.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG SKL 32/17 HG. Sichtlagerkästen im Euroformat mit Acrylglas-Sichtklappe, 30x20x17 cm
€25.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SK 2L-5015. Sichtlagerkästen SK, 22x10,2x7,5 cm
€1.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 80 x 60 x 32 cm |
| Inner dimensions of compartment L x W x H | 77 x 57 x 30.5 cm |
| Open-fronted/access opening | Front |
| Viewing/access opening W x H | 47.5 x 16.2 cm |
| Weight | 4.92 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer Nr. | EG SKS 86/32 HG |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 12 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










