ER 32-375+D. Eimer rund, 1x ER 32-375 1x DR 375
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€6.20
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
ER 32-375+D
Manufacturer no.
ER 32-375+D
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.ER 32-375+D
Country of originGermany
ConditionNew
Article
ER 32-375+D
Eimer rund
Frequently Bought Together
-
This Item:
€6.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer ER 8,6-267+DM. Eimer rund
€2.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SC I 0.65-99 F6. Screw-top jars Basic, White pail, white lid
€2.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Comprising | 1x ER 32-375 1x DR 375 |
| Diameter x Height | 37.5 x 39.6 cm |
| Interior height | 37.4 cm |
| Weight | 986 g |
| weight-bearing capacity | 48 kg |
| load | 240 kg |
| Colour | traffic white similar RAL 9016 |
| ISO-Volume | 32 liter |
| Handle | without handle |
| Lid | with lid |
| Material | PP |
| Manufacturer Nr. | ER 32-375+D |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 280 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










