Aventics 0820060211 5/2-Wegeventil, Serie TC08
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€111.38
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-0820060211
Manufacturer no.
0820060211
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.0820060211
Customs tariff number84812090
ConditionNew
Article
AVE-0820060211
Aventics 820060211 5/2-Wegeventil, Serie TC08
Frequently Bought Together
-
This Item:
€111.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R422101214 5/2-Wegeventil, Serie TC08
€104.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R422102122 2x3/2-Wegeventil, Serie TC0
€160.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Betriebsspannung V DC | 24 V |
| Elektrische Schnittstelle | M8 |
| Handhilfsbetätigung | rastend |
| Anschluss Ausgang | G 1/8 |
| Nenndurchfluss Qn | 800 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Anschluss Entlueftung | G 1/8 |
| Anschluss Eingang | G 1/8 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 3 bar |
| SAP-Kurztext | TC08-5/2XX-AS-024DC-I-M8X1_4P-SGL |
| Manufacturer Nr. | 0820060211 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.140000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought








