Aventics 0822406351 (KHZ-SA-040-0010-O) Kurzhubzylinder, Serie KHZ
€88.90
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0822406351
Manufacturer Nr.
0822406351
Aventics 0822406351 (KHZ-SA-040-0010-O) Kurzhubzylinder, Serie KHZ
Frequently Bought Together
-
This Item:
€88.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822010500 (KHZ-DA-012-0005-O) Kurzhubzylinder, Serie KHZ
€42.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822010514 (KHZ-DA-016-0025-O) Kurzhubzylinder, Serie KHZ
€52.06Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Hub | 10 mm |
| Kolbendurchmesser | 40 mm |
| Kolbenstangengewinde | M6 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -25 °C |
| Wirkprinzip | einfachwirkend, drucklos eingefahren |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.3 bar |
| SAP-Kurztext | KHZ-SA-040-0010-O |
| Manufacturer Nr. | 0822406351 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.200000 |
| HS-Code | 84129080 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought





