Aventics 0822419040 (BCP-145-095-DB) Serie BCP
€259.85
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0822419040
Manufacturer Nr.
0822419040
Aventics 0822419040 (BCP-145-095-DB) Serie BCP
Frequently Bought Together
-
This Item:
€259.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412020593 (BCC-230-145-DB) Serie BCC
€323.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412010199 (BCP-210-079-SB) Serie BCP
€214.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Hub | 95 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -40 °C |
| Wirkprinzip | einfachwirkend, drucklos eingefahren |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | BCP-145-095-DB |
| Manufacturer Nr. | 0822419040 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.300000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










