Aventics 1320805000 (ICM-DA-008-0050-0) Minizylinder, Serie ICM
€62.68
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1320805000
Manufacturer Nr.
1320805000
Aventics 1320805000 (ICM-DA-008-0050-0) Minizylinder, Serie ICM
Frequently Bought Together
-
This Item:
€62.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822406900 (SWN-SA-06-005-M10X1) Einschraubzylinder, Serie SWN
€28.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1322001000 (ICM-DA-020-0012-0) Minizylinder, Serie ICM
€74.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | M5 |
| Hub | 50 mm |
| Kolbendurchmesser | 8 mm |
| Kolbenstangengewinde | M4 |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | ICM-DA-008-0050-0 |
| Manufacturer Nr. | 1320805000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.040000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought



