Aventics 1331602000 (ICM-DA-016-0025-M) Minizylinder, Serie ICM
€105.30
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1331602000
Manufacturer Nr.
1331602000
Aventics 1331602000 (ICM-DA-016-0025-M) Minizylinder, Serie ICM
Frequently Bought Together
-
This Item:
€105.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R404009214 (ICM-DA-032-0400-M/A034) Minizylinder, Serie ICM
€388.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1332001000 (ICM-DA-020-0012-M) Minizylinder, Serie ICM
€103.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | M5 |
| Hub | 25 mm |
| Kolbendurchmesser | 16 mm |
| Kolbenstangengewinde | M6 |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | ICM-DA-016-0025-M |
| Manufacturer Nr. | 1331602000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.090000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought

