Aventics R480041576 (PRA-DA-080-0100-0-1-2-1-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€254.31
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R480041576
Manufacturer Nr.
R480041576
Aventics R480041576 (PRA-DA-080-0100-0-1-2-1-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
Frequently Bought Together
-
This Item:
€254.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480041426 (PRA-DA-032-0250-0-2-2-3-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€189.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480041490 (PRA-DA-080-0125-0-2-2-3-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€359.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 3/8 |
| Hub | 100 mm |
| Kolbendurchmesser | 80 mm |
| Kolbenstangengewinde | M20x1,5 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | PRA-DA-080-0100-0-1-2-1-1-1-BAS |
| Manufacturer Nr. | R480041576 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 3.300000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought



