Aventics R480148016 (PRA-DA-100-0160-0-2-1-1-3-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€439.23
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R480148016
Manufacturer Nr.
R480148016
Aventics R480148016 (PRA-DA-100-0160-0-2-1-1-3-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
Frequently Bought Together
-
This Item:
€439.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480148004 (PRA-DA-080-0160-0-2-1-1-3-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€319.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412014214 (PRA-DA-063-0250-0-2-2-1-3-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€263.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Hub | 160 mm |
| Kolbendurchmesser | 100 mm |
| Kolbenstangengewinde | M20x1,5 |
| Umgebungstemperatur max. | 150 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | PRA-DA-100-0160-0-2-1-1-3-1-BAS |
| Manufacturer Nr. | R480148016 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 5.000000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought


