Aventics R404050418 (ICM-DA-025-0250-O) Minizylinder, Serie ICM
€122.18
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R404050418
Manufacturer Nr.
R404050418
Aventics R404050418 (ICM-DA-025-0250-O) Minizylinder, Serie ICM
Frequently Bought Together
-
This Item:
€122.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R404062718 (ICM-DA-025-0020-O) Minizylinder, Serie ICM
€90.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R404050518 (ICM-DA-025-0300-M-A034) Minizylinder, Serie ICM
€254.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Hub | 250 mm |
| Kolbendurchmesser | 25 mm |
| Kolbenstangengewinde | M10x1,25 |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | ICM-DA-025-0250-O |
| Manufacturer Nr. | R404050418 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought

