Aventics R412010042 (BCP-255-183-DB) Serie BCP
€374.84
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412010042
Manufacturer Nr.
R412010042
Aventics R412010042 (BCP-255-183-DB) Serie BCP
Frequently Bought Together
-
This Item:
€374.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 2999697410 (BCR-442-107-SB) Serie BCR
€1,167.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412010209 (BCE-235-104-SB) Serie BCP
€549.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 3/4 |
| Hub | 183 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -40 °C |
| Wirkprinzip | einfachwirkend, drucklos eingefahren |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | BCP-255-183-DB |
| Manufacturer Nr. | R412010042 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 2.900000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










