Starlight 100-012211. LED ring light, pure white (5,600 K), working Distance 35 mm, clamping diameter max. 40 mm
€347.60
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
STL-100-012211
Manufacturer Nr.
100-012211
LED ring light, pure white (5,600 K), working distance 35 mm, clamping diameter max. 40 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€347.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Starlight 100-011701. LED segment ring light, green (540 nm), clamping diameter max. 74 mm
€521.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Starlight 100-009306. LED ring light, warm-white (3,500 K), working Distance 18 mm - 150 mm (optimum 40 mm)
€252.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Ringlight RL40-35 PW
- pure white (5,600 K)
- working distance 35 mm
- Clamping diameter max. 40 mm
Product details
| item number | WL62475 |
| manufacturer | STARLIGHT |
| manufacturer item number | 100-012211 |
| height | 25.1 mm |
| order unit | piece |
| colour manufacturer | black |
| material | anodized aluminium |
| inside diameter | 30 mm |
| outer diameter | 58 mm |
| Feed line length | 0.85 m |
| Internal thread | M30,5 x 0,5 |
| Number of LED | 8 |
| Light colour | pure white |
| length cable | 1.4 m |
| power consumption | 6 W |
| ESD safe | no |
| Manufacturer Nr. | 100-012211 |
|---|---|
| Manufacturer | Starlight |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | STARLIGHT Opto-Electronics Flachslander Straße 8 DE-90431 Nürnberg www.starlight-sl.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Starlight
-
Starlight 100-010157. LED ring light RL5-81 NW, natural white, 5,600 K€404.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
Starlight 100-006443. LED module, pure white, (4,000 K), spot (10°), 21mm€44.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost











