Starlight 100-011962. LED segment ring light, natural white (5,600 K), working Distance 15 mm - 50 mm (optimum 25 mm)
€406.56
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
STL-100-011962
Manufacturer Nr.
100-011962
LED segment ring light, natural white (5,600 K), working distance 15 mm - 50 mm (optimum 25 mm)
Frequently Bought Together
-
This Item:
€406.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Starlight 100-012017. LED segment ringlight, warm-white (3,000 K), working Distance 45 mm - 260 mm (optimum 100 mm)
€706.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Starlight 100-011696. LED segment ring light, amber (590 nm), clamping diameter max. 66 mm
€521.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Segment ring light RL2-25-S40 NW
- natural white (5,600 K)
- Working distance 15 mm - 50 mm (optimum 25 mm)
- Brightness control 0 - 100% with memory function
Product details
| item number | WL62515 |
| manufacturer | STARLIGHT |
| manufacturer item number | 100-011962 |
| height | 25 mm |
| order unit | piece |
| colour manufacturer | titanium |
| material | anodized aluminium |
| outer diameter | 28 mm |
| Feed line length | 0.85 m |
| working distance | 15mm - 50mm |
| (Optimal) working distance | 25 mm |
| Light colour | natural white |
| Number of LED | 24 |
| length cable | 1.4 m |
| power consumption | 5 W |
| ESD safe | no |
| Manufacturer Nr. | 100-011962 |
|---|---|
| Manufacturer | Starlight |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | STARLIGHT Opto-Electronics Flachslander Straße 8 DE-90431 Nürnberg www.starlight-sl.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Starlight
-
Starlight 100-008295. Workplace lamp PL300-A PW, pure white, 6,000 K€403.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Starlight 100-008436. Workplace lamp PL300-A NW, natural white, 4,000 K€403.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Starlight 100-008452. Workplace lamp PL300-A WW, warm-white, 3,000 K€403.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Starlight 100-006467. LED module, natural white, (4,000 K), spot (6°), 28mm€48.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










