Starlight 100-010622. LED ring light, green (540 nm), working Distance 5 mm - 25 mm (optimum 10 mm)
€281.60
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
STL-100-010622
Manufacturer Nr.
100-010622
LED ring light, green (540 nm), working distance 5 mm - 25 mm (optimum 10 mm)
Frequently Bought Together
-
This Item:
€281.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
TAGARNO 303060. LED Ringlight Set white, black box
€1,638.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Starlight 100-012007. LED segment ring light, blue (470 nm), working Distance 40 mm - 220 mm (optimum 100 mm)
€799.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Ring light RL1-10 G
- green (540 nm)
- Working distance 5 mm - 25 mm (optimum 10 mm)
- Brightness control 0 - 100% with memory function
Product details
| item number | WL62581 |
| manufacturer | STARLIGHT |
| manufacturer item number | 100-010622 |
| height | 25 mm |
| order unit | piece |
| colour manufacturer | titanium |
| material | anodized aluminium |
| outer diameter | 44 mm |
| Light colour | green |
| Number of LED | 16 |
| Feed line length | 0.85 m |
| length cable | 1.4 m |
| power consumption | 4 W |
| ESD safe | no |
| Manufacturer Nr. | 100-010622 |
|---|---|
| Manufacturer | Starlight |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | STARLIGHT Opto-Electronics Flachslander Straße 8 DE-90431 Nürnberg www.starlight-sl.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Starlight
-
Starlight 100-010170. LED ring light, green (540 nm), clamping diameter max. 88 mm€448.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Starlight 100-010141. LED ring light, green (540 nm), clamping diameter max. 74 mm€365.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost












