Starlight 100-010651. LED ring light UV and IR, UV (405 nm), working Distance 15 mm - 50 mm (optimum 25 mm)
€319.44
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
STL-100-010651
Manufacturer Nr.
100-010651
LED ring light UV and IR, UV (405 nm), working distance 15 mm - 50 mm (optimum 25 mm)
Frequently Bought Together
-
This Item:
€319.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Starlight 100-011988. LED segment ring light, red (625 nm), working Distance 150 mm - 500 mm (optimum 270 mm)
€799.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Starlight 100-011696. LED segment ring light, amber (590 nm), clamping diameter max. 66 mm
€521.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Ring light UV and IR RL2-25 UV405
- UV (405 nm)
- Working distance 15 mm - 50 mm (optimum 25 mm)
- Brightness control 0 - 100% with memory function
Product details
| item number | WL62676 |
| manufacturer | STARLIGHT |
| manufacturer item number | 100-010651 |
| height | 25 mm |
| order unit | piece |
| colour manufacturer | titanium |
| material | anodized aluminium |
| outer diameter | 28 mm |
| Feed line length | 0.85 m |
| Light colour | IR, UV |
| Number of LED | 24 |
| length cable | 1.4 m |
| power consumption | 5 W |
| ESD safe | no |
| Manufacturer Nr. | 100-010651 |
|---|---|
| Manufacturer | Starlight |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | STARLIGHT Opto-Electronics Flachslander Straße 8 DE-90431 Nürnberg www.starlight-sl.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Starlight
-
Starlight 100-006421. LED module modulLED21-f PW, pure white, 6,000 K€44.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Starlight 100-006420. LED module, pure white, (6,000 K), spot (10°), 21mm€44.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Starlight 100-006422. LED module, pure white, (6,000 K), diffuse (40°), 21mm€44.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Starlight 100-005115. Reducing ring for ring lights, 66 mm to 50 mm€27.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










