Starlight 100-012017. LED segment ringlight, warm-white (3,000 K), working Distance 45 mm - 260 mm (optimum 100 mm)
€706.64
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
STL-100-012017
Manufacturer Nr.
100-012017
LED segment ringlight, warm-white (3,000 K), working distance 45 mm - 260 mm (optimum 100 mm)
Frequently Bought Together
-
This Item:
€706.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Starlight 100-011987. LED segment ring light, green (528 nm), working Distance 150 mm - 500 mm (optimum 270 mm)
€799.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Starlight 100-007700. LED ringlight RL12-25s PW, pure white, 6.000 K
€674.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Segment ring light RL12-25s-S40 WW
- warm-white (3,000 K)
- working distance 45 mm - 260 mm (optimum 100 mm)
Product details
| item number | WL62703 |
| manufacturer | STARLIGHT |
| manufacturer item number | 100-012017 |
| height | 42 mm |
| order unit | piece |
| colour manufacturer | black / titanium |
| material | anodized aluminium |
| inside diameter | 66 mm |
| outer diameter | 130 mm |
| (Optimal) working distance | 100 mm |
| Feed line length | 0.85 m |
| Number of LED | 12 |
| Internal thread | M67 x 0,75 |
| working distance | 45mm - 260mm |
| Light colour | warm white |
| length cable | 1.4 m |
| power consumption | 15 W |
| ESD safe | no |
| Manufacturer Nr. | 100-012017 |
|---|---|
| Manufacturer | Starlight |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | STARLIGHT Opto-Electronics Flachslander Straße 8 DE-90431 Nürnberg www.starlight-sl.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Starlight
-
Starlight 100-006464. LED module, pure white, (6,000 K), flood (25°), 28mm€48.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Starlight 100-006573. LED-gooseneck lamp IL3-600 2-arm, with protective Glasss, 2-arm€473.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Starlight 100-005102. Magnet, with Standrod, 200 mm, 180 N€50.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Starlight 100-002929. Gooseneck light guide, 2-armed, semi-rigid,€198.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










