Auer EDP 86/22. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€97.27
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP 86/22
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€97.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG GEF QT 6427. Eurobehälter mit Querteiler, 60x40x27 cm
€114.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 64/32. Euro containers solid, 60x40x32 cm
€15.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 81.3 x 62.8 x 23.8 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 76.7 x 56.7 x 20.5 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | without lock |
| Handles | open |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 87 liter |
| Weight | 6.83 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 18 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SC I 2.5-119 F2. Screw-top jars Basic, White pail, yellow lid€3.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC I 2.5-119 F5. Screw-top jars Basic, White pail, dark-grey lid€3.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC I 2.5-119 F3. Screw-top jars Basic, White pail, red lid€3.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC I 2.5-119 F1. Screw-top jars Basic, White pail, green lid€3.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










