Auer EDP 86/52 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€124.89
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EDP 86/52 HG
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EDP 86/52 HG
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€124.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 64/17. Euro containers solid, 60x40x17 cm
€10.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 64/42. Euro containers with hinge lid, 60x40x43,5 cm
€30.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 81.3 x 62.8 x 53.8 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 77 x 57 x 50.5 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | without lock |
| Handles | closed |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 228 liter |
| Weight | 9.95 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 8 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










