Auer EDP S 86/32. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€112.23
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP S 86/32
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€112.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 64/75 HG 2G. Eurobehälter Koffer 2GS, 60x40x9 cm
€51.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG GEF QLT 6475. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
€79.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 81.3 x 62.8 x 33.8 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 77 x 57 x 30.5 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | With lock |
| Handles | open |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 130 liter |
| Weight | 7.45 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 12 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
ESD SR.L.3109. ESD system trolleys for rack boxes, 56xESD RK 3109 (30x11,7x9 cm)€860.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ESD SR.L.31509. ESD system trolleys for rack boxes, 42xESD RK 31509 (30x15,6x9 cm)€840.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ESD SR.L.3214. ESD system trolleys for rack boxes, 20xESD RK 3214 (30x23,4x14 cm)€730.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ESD SR.L.3209. ESD system trolleys for rack boxes, 28xESD RK 3209 (30x23,4x9 cm)€840.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










