Auer EG VL 43/12. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€10.17
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG VL 43/12
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€10.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP 86/42 HG 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€122.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 43/12. Eurobehälter geschlossen, 40x30x12 cm
€5.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 12 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 11.5 cm |
| Usable interior height in stack | 9.3 cm |
| Stacking height | 10.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Coupling system design | Long side |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Comprising | 1x EG 43/12 2x EG V |
| Volume | 10 liter |
| Weight | 900 g |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 190 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SB E 25-1003. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 26x10,4x6,3 cm€1.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 23-7016. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 15,6x10,4x6,3 cm€1.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 23-7001. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 15,6x10,4x6,3 cm€1.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 23-6018. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 15,6x10,4x6,3 cm€1.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










