Auer EG 21512 HG HO. Eurobehälter geschlossen
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€6.11
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EG 21512 HG HO
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EG 21512 HG HO
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€6.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP 43/17 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x18,5 cm
€78.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP 64/12 HG 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x13,5 cm
€87.06Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 20 x 15 x 12 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 17 x 12 x 11.5 cm |
| Usable interior height in stack | 10.5 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | closed |
| Handles long side | open |
| Comprising | 1x EG 21512 HG |
| Volume | 2 liter |
| Weight | 320 g |
| Note | not stackable with Euro containers 30 x 20 cm |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 760 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










