Auer EG VL 43/32. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€15.11
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EG VL 43/32
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EG VL 43/32
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 64/22 HO. Eurobehälter geschlossen, 60x40x22 cm
€16.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG GEF QLT 4327 HG. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
€119.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 32 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 31.5 cm |
| Usable interior height in stack | 29.3 cm |
| Stacking height | 30.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Coupling system design | Long side |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Comprising | 1x EG 43/32 2x EG V |
| Volume | 30 liter |
| Weight | 1.59 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 70 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










