Warmbier 3130346. Permastat ESD tubular film - with pressure, 250 m, 400x0.1 mm
€191.03
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL20926
Manufacturer Nr.
3130346
PERMASTAT ESD tubular film - with pressure, 250 m, 400x0.1 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€191.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3230255. CARBOSTAT ESD tubular film, conductive - with print, width 300 mm, 500 m roll
€448.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Safeguard SG-LPT-ROSA-ABL-55-150X750. ESD bubble wrap, pink conductive, width 750 mm, 150 m roll
€98.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Conductive polyethylene film
- Weldable
- recyclable
- Colour: pink
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL20926 |
| model | 3130.346 |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3130.346 |
| width | 400 mm |
| order unit | roll |
| content unit | 250 m |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| property packaging | dissipative |
| film thickness | 0,1 mm |
| Manufacturer Nr. | 3130346 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
WARMBIER 7220.844.1. Spare measuring pins for measuring head 844€72.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WARMBIER 2618.AM160.W.4XL. ESD work coat, unisex, white/blue, 3/4 length, 4XL€62.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WARMBIER 2618.AM160.W.5XL. ESD work coat, unisex, white/blue, 3/4 length, 5XL€67.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost











