Aventics 0822065105 (GPC-DA-040-0160-BV-BB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€1,038.00
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-0822065105
Manufacturer no.
0822065105
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.0822065105
Customs tariff number84123100
ConditionNew
Article
AVE-0822065105
Aventics 0822065105 (GPC-DA-040-0160-BV-BB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1,038.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822062106 (GPC-DA-020-0100-BV-BB) Führungszylinder, Serie GPC-BV
€621.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822062702 (GPC-DA-020-0030-TL-BB) Führungszylinder, Serie GPC-TL
€576.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Hub | 160 mm |
| Kolbendurchmesser | 40 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | GPC-DA-040-0160-BV-BB |
| Manufacturer Nr. | 0822065105 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 3.700000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










