Aventics 1670420000 (167-DA-040-0200-DM00SCWS0S) Zugankerzylinder ISO 6431, Serie 167
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€263.72
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-1670420000
Manufacturer no.
1670420000
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.1670420000
Customs tariff number84123100
ConditionNew
Article
AVE-1670420000
Aventics 1670420000 (167-DA-040-0200-DM00SCWS0S) Zugankerzylinder ISO 6431, Serie 167
Frequently Bought Together
-
This Item:
€263.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1670320000 (167-DA-032-0200-DM00SCWS0S) Zugankerzylinder ISO 6431, Serie 167
€230.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1670516000 (167-DA-050-0160-DM00SCWS0S) Zugankerzylinder ISO 6431, Serie 167
€302.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Hub | 200 mm |
| Kolbendurchmesser | 40 mm |
| Kolbenstangengewinde | M12x1,25 |
| Umgebungstemperatur max. | 75 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | 167-DA-040-0200-DM00SCWS0S |
| Manufacturer Nr. | 1670420000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.400000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought

