Aventics 1670810000 (167-DA-080-0100-DM00SCWS0S) Zugankerzylinder ISO 6431, Serie 167
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€462.93
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-1670810000
Manufacturer no.
1670810000
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.1670810000
Customs tariff number84123100
ConditionNew
Article
AVE-1670810000
Aventics 1670810000 (167-DA-080-0100-DM00SCWS0S) Zugankerzylinder ISO 6431, Serie 167
Frequently Bought Together
-
This Item:
€462.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1670625000 (167-DA-063-0250-DM00SCWS0S) Zugankerzylinder ISO 6431, Serie 167
€396.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1670202000 (167-DA-025-0025-DM00SCWS0S) Zugankerzylinder ISO 6431, Serie 167
€186.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | G 3/8 |
| Hub | 100 mm |
| Kolbendurchmesser | 80 mm |
| Kolbenstangengewinde | M20x1,5 |
| Umgebungstemperatur max. | 75 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | 167-DA-080-0100-DM00SCWS0S |
| Manufacturer Nr. | 1670810000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 3.300000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought

