Aventics R412007731 (QR2-F-RVT-G012-DA12) Serie QR2-F Wärmebeständig
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€10.62
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-R412007731
Manufacturer no.
R412007731
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.R412007731
Customs tariff number73071990
ConditionNew
Article
AVE-R412007731
Aventics R412007731 (QR2-F-RVT-G012-DA12) Serie QR2-F Wärmebeständig
Frequently Bought Together
-
This Item:
€10.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1823391857 (QR2-F-RAI-G018-DA04) Serie QR2-F Wärmebeständig
€5.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007681 (QR2-F-RVT-M005-DA06) Serie QR2-F Wärmebeständig
€7.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Umgebungstemperatur max. | 150 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.95 bar |
| SAP-Kurztext | QR2-F-RVT-G012-DA12 |
| Manufacturer Nr. | R412007731 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.070000 |
| HS-Code | 73071990 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought









