Aventics R480148169 (RTC-DA-016-0200-CG-MM00S007LP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-CG
€1,160.34
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R480148169
Manufacturer Nr.
R480148169
Aventics R480148169 (RTC-DA-016-0200-CG-MM00S007LP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-CG
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1,160.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480146987 (RTC-DA-050-0600-HD-MM00S00BLP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-HD
€3,263.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480163949 (CKP-DA-025-0200-TG-MM00S00BLP0) Schlitzzylinder, Serie CKP
€3,521.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | M7 |
| Hub | 200 mm |
| Kolbendurchmesser | 16 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | RTC-DA-016-0200-CG-MM00S007LP000P0P0 |
| Manufacturer Nr. | R480148169 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.700000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










