Bernstein 9-900-S6150. protective jaws with felt covering (pair) 150 mm
This Item:
Bernstein 9-900-S4100. protective jaws with cork covering (pair) 100 mm
Bernstein 9-900-0773-1. Clamping jaw 100 mm steel nickel-plated for 9-290 (PAIR)
- suitable for vise jaws width 150 mm
- with magnetic strips or magnetic points
- one side for clamping parts with scratch-sensitive surfaces
- other side with prisms, grooves for clamping oval and round parts
- felt = non woven synthetic fibres (grey) very robust, durable, stable felt, lint-free
- yellow plastic with gray felt covering
- Packing unit pair
- more protective jaws search field input 9-900
- approx dimensions 150 x 28 x 11 mm