WERA 5118150001. 2035/6 A Electronic screwdriver set + Rack
€34.51
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL36897
Manufacturer Nr.
05118150001
2035/6 A Electronic screwdriver set + Rack
Frequently Bought Together
-
This Item:
€34.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Wera 05051012001. Schraubendreher-Satz, 9-teilig
€72.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Wera 05071109001. Bit-Check 30 Stainless 1, 30-teilig
€85.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Description
- Kraftform Micro Screwdriver for Slotted and Cruciform Head Phillips-Recess Screws
- Multi-component Kraftform Micro Handle for fast and ergonomic screw fastening
- With roll-off protection and rotating cap for fast twirling
- The Wera Black Point tip offers a perfect fit and optimized corrosion protection.
Product details
| item number | WL36897 |
| model | 2035/6 A |
| manufacturer | WERA |
| manufacturer item number | 05118150001 |
| dimensions (LxWxH) | 260 mm x 205 mm x 55 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 260 mm x 205 mm x 55 mm |
| scope of supply | 2050 PH Micro 1 x PH 00x60 1 x PH 0x60 2035 Micro 1 x 0.30x1.8x60 1 x 0.40x2.0x60 1 x 0,40x2,5x80 1 x 0,50x3,0x80 |
| order unit | set |
| content unit | 1 set |
| VDE | no |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| type of screw | mixed |
| packaging mass | set |
| ESD safe | no |
| tool length | 250 mm |
| Manufacturer Nr. | 05118150001 |
|---|---|
| Manufacturer | Wera |
| Country of Manufacture | Czechia |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | WERA Werkzeuge GmbH Korzerter Strasse 21-25 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.wera.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Wera
-
-
Wera 05028160001. Bits-Handhalter mit flexiblem Schaft, 1/4" x 177 mm€27.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
Wera 05022689001. Winkelschlüsselsatz mit Haltefunktion, Edelstahl, 9-teilig€60.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










