CP 6433 B6-6003. Schutzkoffer Pro Trolley, 60x40x33,3 cm
€244.86
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
CP 6433 B6-6003
Manufacturer Nr.
CP 6433 B6-6003
Schutzkoffer Pro Trolley
Frequently Bought Together
-
This Item:
€244.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP S 6427 B3-6003. Schutzkoffer Pro, 60x40x27,8 cm
€147.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP 4316 B1-6003. Schutzkoffer Pro, 40x30x16,8 cm
€85.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 33.3 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 51.6 x 31.6 x 28.4 cm |
| Design | with 2 castors and a telescopic handle |
| Lid+bottom depth | 4.8 + 23.5 cm |
| Stacking height | 33 cm |
| Weight | 6.58 kg |
| Volume | 50 liter |
| Lock | without lock |
| Number of handles | 3 handles |
| Handle design | 1 handle on long side, 1 handle on each front side |
| Loading | Grooved foam padding |
| Material | PP |
| Certification | UN |
| Colour | olive green similar RAL 6003 |
| Manufacturer Nr. | CP 6433 B6-6003 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 25 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
TB KB S 4333 F1. Toolboxen Kühlbox, Box dark gray, Cover dark gray€83.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
TB KB 4333 F4. Toolboxen Kühlbox, Box dark gray, Cover light grey€64.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
TB KB 4333 F1. Toolboxen Kühlbox, Box dark gray, Cover dark gray€64.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










