TB KB 4333 F1. Toolboxen Kühlbox, Box dark gray, Cover dark gray
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€64.26
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
TB KB 4333 F1
Manufacturer no.
TB KB 4333 F1
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.TB KB 4333 F1
Country of originGermany
ConditionNew
Article
TB KB 4333 F1
Farbkombination: Box dunkelgrau, Deckel dunkelgrauAusführung: ohne Schloss
Frequently Bought Together
-
This Item:
€64.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SB 443 B3. Assortment boxes loaded 44x35,5 cm
€35.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
SB E 12-3020. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 10,4x5,2x6,3 cm
€0.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 34 cm |
| Colour combination | Dark-grey box, dark-grey lid |
| Stacking height | 33 cm |
| Design | without lock |
| Inlet | 35.4 x 22.9 cm |
| usable interior height | 27.5 cm |
| Weight | 3.09 kg |
| Material | ABS + EPP |
| Made up of | 1x TB 4333 F1 1x TB SEIH 330 1x TB SEDH 43 |
| Execution | TEC |
|---|---|
| Manufacturer Nr. | TB KB 4333 F1 |
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 2.790000 |
| Note | Stück auf Palette - 60 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought











