Aventics 0820259002 5/3-Wegeventil, Serie TC15
€111.74
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0820259002
Manufacturer Nr.
0820259002
Aventics 820259002 5/3-Wegeventil, Serie TC15
Frequently Bought Together
-
This Item:
€111.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R422101283 5/3-Wegeventil, Serie TC15
€149.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0820058078 5/2-Wegeventil, Serie TC15
€94.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Anschluss Ausgang | G 1/4 |
| Nenndurchfluss Qn | 1300 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Anschluss Entlueftung | G 1/4 |
| Anschluss Eingang | G 1/4 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.9 bar |
| SAP-Kurztext | TC15-5/3EC-DO-E-SGL |
| Manufacturer Nr. | 0820259002 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.220000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R412004978 (QR2-C-RH1-G018-X000) Serie QR2-C Edelstahl€14.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R432000214 (QR1-S-RVL-D012-N038) Serie QR1-S Standard€14.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412005349 (QR1-S-RMT-DA10-DA06) Serie QR1-S Standard€14.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R432000219 (QR1-S-RVL-D038-N012) Serie QR1-S Standard€14.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost








