Aventics 0821001002 (TWIN-PRESSURE Valve ) Zweidruckventil (UND)
€46.37
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821001002
Manufacturer Nr.
0821001002
Aventics 0821001002 (TWIN-PRESSURE Valve ) Zweidruckventil (UND)
Frequently Bought Together
-
This Item:
€46.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821003075 (SHUT-OFF Valvee G1/8) Stoppventil
€68.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007664 (Throttle Check VLV ) Drosselrückschlagventil, Serie CC02-AL
€21.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Anschluss Ausgang | G 1/4 |
| Nenndurchfluss Qn | 800 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 0 °C |
| Anschluss Eingang | G 1/4 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | TWIN-PRESSURE VALV . |
| Manufacturer Nr. | 0821001002 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
-
Aventics R412010297 (SA1-MC-M008-005-HA-F-H) Industriestoßdämpfer, Serie SA1-MC€81.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










