Aventics 1823391664 (QR2-S-RTI-G018-DA05) Serie QR2-S Standard
€8.07
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823391664
Manufacturer Nr.
1823391664
Aventics 1823391664 (QR2-S-RTI-G018-DA05) Serie QR2-S Standard
Frequently Bought Together
-
This Item:
€8.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412005287 (QR1-S-MVT-M005-DA04) Serie QR1-S Mini
€3.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 2121008180 (QR1-S-RPN-G018-DA08) Serie QR1-S Standard
€2.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.95 bar |
| SAP-Kurztext | QR2-S-RTI-G018-DA05 |
| Manufacturer Nr. | 1823391664 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.029000 |
| HS-Code | 74122000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
-
Aventics R412014265 (PRA-DA-050-0500-0-2-2-1-3-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA€207.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480178656 (ICL-DA-050-0050-MM-M00B111W000) ISO 15552, Serie CCL-IS€241.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost











