Aventics 5794425220 3/2-Wegeventil, Serie 579
€64.93
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5794425220
Manufacturer Nr.
5794425220
Aventics 5794425220 3/2-Wegeventil, Serie 579
Frequently Bought Together
-
This Item:
€64.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5790510620 3/2-Wegeventil, Serie 579
€83.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5796420220 3/2-Wegeventil, Serie 579
€64.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Elektrische Schnittstelle | ISO 15217, Form C |
| Anschluss Ausgang | Ø6x1 |
| Nenndurchfluss Qn | 520 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -15 °C |
| Anschluss Eingang | Ø6x1 |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.5 bar |
| Betriebsspannung V AC 50 Hz | 24 V |
| Betriebsspannung V AC 60Hz | 24 V |
| SAP-Kurztext | V579-3/2NO-DA06-024AC-04-EV4-EXT |
| Manufacturer Nr. | 5794425220 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R480149199 (RTC-DA-050-1000-BV-MM00S00BLP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-BV€1,168.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412018915 (MSC-DA-020-0080-HG-EE-EE-02-M-) Minischlitten, Serie MSC-HG-EE€1,195.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R402000918 (GPC-DA-080-0125-BV-SB) Führungszylinder, Serie GPC-BV€1,064.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480146014 (RTC-DA-063-0600-BV-MM00S00BLP0) Schlitzzylinder, Serie RTC-BV€1,164.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










